Valkājamu sensoru mezglu un elektronikas izstrāde

 

Norises laiks: 6. maijs (2025) plkst. 14:00-17:00
Norises vieta: Elektronikas un datorzinātņu institūts, Dzērbenes iela 14, LV-1006, Rīga
Apjoms: 3 astronomiskās stundas
Dalībnieku skaits no uzņēmuma: 1 - 5 dalībnieki
Cena: EUR 1 321,-*

 

*tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte

 

Lekcijas mērķis ir sniegt dalībniekiem pamatzināšanas un praktiskas prasmes moderno sensoru pielietošanā, kā arī apgūt datu savākšanu un apstrādi. Lekcija ir paredzēta gan kompāniju vadītājiem, gan speciālistiem ar priekšzināšanām.

 

Mācību programma

 

  1. Zema enerģijas patēriņa valkājamu sensoru mezglu izstrāde un integrēšana apģērbā vai aksesuāros, lai noteiktu ar cilvēka ķermeni saistītus parametrus, piemēram, fizisko aktivitāti, sirds ritmu, stresu u.c.
  2. Alternatīvu cilvēka-datora saskarņu izstrāde, izmantojot apģērbā vai aksesuāros iestrādātus valkājamus sensorus, piemēram, galvas apsēju peles kursora vadībai ar galvas kustībām.
  3. Objektu ģeometriskās formas un kustību noteikšana reāllaikā ar objektam pieguļošiem vai objektā iestrādātiem sensoru mezgliem. Piemēram, korsete muguras formas monitoringam ar atgriezenisko saiti telefonā vai  būvkonstrukciju deformāciju monitorings ar ērti piestiprināmu jutīgu sensoru lentu, ieskaitot konstrukcijas noslodzes datu vizualizāciju uz Android iekārtas.

Noslēgumā notiks vairāku bezvadu sensoru sistēmu risinājumu un piemēru prezentācija un demonstrācija.

 

Ieguvumi

 

  • Iegūsiet vērtīgas zināšanas un idejas par iespējām, ko sniedz dažādu sensoru izmantošana;
  • Apgūsiet zināšanas par cilvēka-datora saskarnēm un to izstrādi;
  • Iepazīsieties ar Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātnieku projektiem, kas saistīti ar mūsdienu moderno sensoru pielietošanu, un, ja nepieciešams, varēsiet apmeklēt institūtu, lai konsultētos par valkājamu sensoru mezglu integrēšanu dažādās sistēmās.

 

Lektors

Dr. Armands Ancāns

Elektronikas un datorzinātņu institūta pētineiks, zinātnes doktors ar fokusu uz valkājamu sensoru sistēmu izstrādi. Iesaistījies gan Latvijas, gan Eiropas mēroga projektu izpildē, izstrādājot apģērbā iestrādātu sensoru sistēmu prototipus ķermeņu formas noteikšanai un cilvēku kustību analīzei. Izstrādājis ari tiltu 24/7noslodzes  lietu interneta monitoringa sistēmu izmantojot sensorus.

 

Informācija par organizatoru

 

 
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības
Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
 

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.