Digitālo prasmju attīstība
 

 
 
Ceļš uz Jūsu uzņēmuma digitālo prasmju attīstību
 
Līdz 2026. gada vidum vairāk nekā 950 uzņēmumiem būs iespēja iesaistīties plašās apmācībās, kuras tiks īstenotas sadarbībā ar Latvijas Eiropas Digitālās inovācijas centriem (EDIC), no kuriem viens – Latvijas Digitālais akselerators – ir arī šī projekta vadošais partneris. EDIC piedāvā atbalstu uzņēmumiem digitālās transformācijas procesā, sākot no digitālā brieduma testa līdz personalizētām apmācībām un konsultācijām.
 
 

 
 

 
 

Projekts “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos”

 

Līguma Nr. 2.3.1.2.i.0/1/24/I/CFLA/002

Projekta mērķis

Nodrošināt līdz 2026. gada 30. jūnijam vismaz 950 Latvijas Republikā reģistrētus sīkos (mikro), mazos, vidējos un lielos komersantus ar digitālajām, robotizācijas un automatizācijas pamatprasmēm, digitālo pārveidi un inovācijām. Projekts ietver prasmes, kas sekmē eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības prasmes uzņēmumu vadības līmenī un digitālo tehnoloģiju izmantošanu dažādos uzņēmējdarbības procesos.

Galvenās darbības

  1. Mācības īsa cikla mācību programmās:
    • Programmas līdz 12 akadēmiskajām stundām.
  2. Mācības garā cikla profesionālās pilnveides programmās:
    • Programmas Times Higher Education reitingā esošām augstākās izglītības iestādēm vai Palmes of Excellence atzītu augstākās izglītības iestādēm.
    • Nodrošināta gala labuma saņēmēju izmaksu segšana.
  3. Tiešsaistes mācības starptautiskajās izglītības platformās:
    • Atbilstoši MK noteikumu Nr. 529 834. punkta ierobežojumiem.
  4. Konferenču un informatīvo pasākumu nodrošinājums:
    • Latvijas komersantu iesaistes veicināšanai mācību pasākumos.
    • Atbalsts digitālās transformācijas attīstībā un jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē.
  5. Projekta vadība.

Projekta ilgums

30 mēneši (no 2024. gada janvāra līdz 2026. gada 30. jūnijam).

Projekta finansējums

Kopējais plānotais finansējums ir 7 930 000 euro:

  • Atveseļošanās fonda finansējums: 6 100 000 euro.
  • Privātās attiecināmās izmaksas: 1 830 000 euro.

Plānotie rezultāti

  • Digitālo prasmju attīstībai nepieciešamās mācības nodrošinātas vismaz 950 komersantiem.
  • Vismaz 550 komersanti piedalīsies īsa cikla mācību programmās.
  • Vismaz 350 komersanti piedalīsies garā cikla mācību programmās.
  • Vismaz 50 komersanti piedalīsies tiešsaistes mācību programmās.
  • Kopējais mācību dalībnieku skaits uzņēmumos plānots 5000 darbinieku apjomā.

Īstenošanas rezultāti

Vismaz 950 komersantiem būs iespēja veiksmīgi pilnveidot darbinieku prasmes, kā ieteikts uzņēmuma digitālā brieduma testa ietvaros izstrādātās ceļa kartes ieteikumos.

Atbalsts Latvijas komersantiem

Kopš 2022. gada augusta Latvijas komersanti var vērsties Latvijas Eiropas Digitālo inovāciju centros, t.sk. Latvijas Digitālajā akseleratorā un tā partneros, lai veiktu digitālā brieduma testu un saņemtu atbalstu digitālai transformācijai. Latvijas Digitālais akselerators specializējas jaunu digitālo produktu, pakalpojumu un platformu radīšanā, vērtējot uzņēmumu digitalizācijas stratēģiju un gatavību, datu pārvaldību un savietojamību, automatizāciju un zaļo digitalizāciju, kā arī uz darbiniekiem vērsto digitalizāciju.

Projekta mērķa grupa

Latvijas Republikā reģistrēti sīkie (mikro), mazie, vidējie un lielie komersanti, kas vērsušies Latvijas Digitālajā akseleratorā digitālā brieduma novērtēšanai un atbilstoši saņemtajiem ieteikumiem īsteno nepieciešamos mācību pasākumus darbinieku prasmju paaugstināšanai. Projekta ietvaros plānots nodrošināt mācību pieejamību vismaz 950 komersantiem, pielāgojoties uzņēmuma vajadzībām.

Papildu informācija

Latvijas Digitālais akselerators, specializējoties uz jaunu digitālo produktu, pakalpojumu un platformu radīšanu, vērtē uzņēmumu digitalizācijas stratēģiju un gatavību, datu pārvaldību un savietojamību, automatizāciju un zaļo digitalizāciju, kā arī darbinieku digitalizāciju. Darbinieku digitalizācija ir būtiska gan uzņēmuma digitālās transformācijas ātrumam, gan spējai radīt jaunus, tirgū konkurētspējīgus risinājumus. Ņemot vērā IKT speciālistu trūkumu Latvijas darba tirgū, ir nepieciešams atbalsts uzņēmumu digitālās transformācijas procesā, nodrošinot mācības darbiniekiem gan atbilstoši uzņēmuma attīstības vajadzībām, gan darba organizācijas procesam.

Augstas kvalitātes mācību satura pieejamība dažādos formātos (klātienes, hibrīdrežīma, tiešsaistes) un atbalsts mācību satura izvēlē un mobilitātes vajadzībām var būtiski palielināt Latvijas komersantu konkurētspēju reģionā un veidot zināšanās balstītu uzņēmējdarbības attīstības vidi.

 
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības
Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
 

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.