Mentorēšanas programma
 

 
 
Par programmu
 
Šī mācību programma ir izveidota, lai palīdzētu uzņēmumiem attīstīt un ieviest jaunus digitālos produktus un pakalpojumus, izmantojot stratēģiskas pieejas un digitālos rīkus. Tās ietvaros uzņēmumi strādās kopā ar biznesa un tehnoloģiju ekspertiem, lai:
 
  • Izprastu digitālo produktu un pakalpojumu izstrādes un ieviešanas principus.
  • Veidotu un attīstītu jaunas digitālās iniciatīvas sadarbībā ar mentoriem.
  • Sagatavotos dažādu digitālās transformācijas atbalsta pakalpojumu saņemšanai.
 
Ieguvumi dalībniekiem
 
  • Ātra idejas pārbaude: Pārliecinies, vai Tava digitālā produkta ideja ir dzīvotspējīga un vai tā strādās.
  • Skaidrība par ieviešanu: Noskaidro, vai ir vērts ieguldīt resursus produkta ieviešanā.
  • Lietotāja pieredzes izpratne: Uzzini, kā radīt optimālu lietotāja pieredzi, lai Tavi klienti vēlētos izmantot Tavu digitālo produktu vai risinājumu.
  • Praktiski principi darbam: Apgūsti praksē pārbaudītus principus, kas palīdzēs veiksmīgi izstrādāt un attīstīt jaunus digitālus produktus.
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Kam programma ir domāta?
 
Mazie un vidējie uzņēmumi (MVU) dažādos digitālās attīstības posmos:
 
  • Uzņēmumiem, kas zina savus stratēģiskos izaicinājumus, bet vēl nav konkrētas digitālā risinājuma idejas.
  • Uzņēmumiem ar ideju, kam nepieciešami pierādījumi par tās dzīvotspēju un efektivitāti.
  • Uzņēmumiem, kam jau ir pierādījumi par risinājuma potenciālu, bet nepieciešams atbalsts tā izstrādē, ieviešanā un uzturēšanā.
Kopumā – programma ir paredzēta MVU, kas vēlas ekspertu atbalstu digitālās transformācijas procesā.

Ņem vērā! Katrā uzņēmuma komandā ieteicamais dalībnieku skaits ir 2–4 personas, ieskaitot produktu un projektu vadītājus, kā arī lēmumu pieņēmējus jaunu risinājumu ieviešanā.
 
 

 
 
Kas iekļauts programmā?
 
  • 6 praktiskas darbnīcas par digitālās transformācijas laboratorijas pamattēmām.
  • Līdz 4 papildu darbnīcām atbilstoši uzņēmumu interesēm (piem., pieredzes prototipēšana, no-code risinājumi, SEO u.c.).
  • Vismaz 10 individuālas mentorēšanas sesijas ar mentoriem un nozares ekspertiem.
  • Atbalsts līdz 20 kontaktaktivitātēm programmas laikā. 
 
 

 

Mentori

 
Darja Odorovska
Vada un konsultē jaunuzņēmumus, MVU un korporācijas IT, dizaina, mārketinga un pilna cikla produktu izstrādē un projektu pārvaldībā. Ir grāds biznesa organizāciju vadībā un gandrīz 10 gadu praktiska pieredze projektu un komandu vadībā, specializācijā ar Lean Agile-SAFe metodēm.  Sniedz konsultācijas uzņēmumiem sakarā ar projektu vadību un Lean Agile-SAFe pieietojamību, kā arī, procesu efektivitātes uzlabojumiem. Veido digitālās transformācijas stratēģijas, to ieviešanas, adaptācijas un uzturēšanas plānus pamatojoties uz uzņēmuma individuālajām vajadzībām. Veido un pasniedz Lean Agile-SAFe projektu vadības, procesu efektivitātes un digitalās transformācijas vadības izglītības programmas.
 
LinkedIn
 
 Ernests Štāls
Viens no Latvijas jaunuzņēmumu vides veidotājiem un kustības aizsācējiem. Pašlaik aktīvi attīsta investoru un jaunuzņēmumu datubāzi Starwatcher.io un darbojas arī kā investors Somijā bāzētajā riska kapitāla uzņēmumā Superhero Capital.
 
 LinkedIn 
 
Guntis Čoders
Bijis starp Forbes 30under30 Latvijā laureātiem, ar daudzveidīgu pieredzi, kas aptver jaunuzņēmumu attīstīšanu, biznesa inkubatora vadīšanu, jaunuzņēmumu vadības bakalaura programmas izveidi un pieredzi vienā no lielākajiem IT konsultāciju uzņēmumiem pasaulē - Accenture. Guntis ir pavadījis vairāk kā 1000 stundas chatGPT tipa GenAI rīkos, attīstot savu jaunāko jaunuzņēmumu, kas saistīts ar ideālu klientu atklāšanu.
 
LinkedIn
 
Lote Plezere
Pieredzējusi produktu vadītāja, kas iepriekš darbojusies finanšu, tehnoloģiju un telekomunikāciju sfērās, strādājot tādos uzņēmumos kā Wise, Printify, Mobilly, Nortal. Lotas darbs, un tajā pašā laikā aizraušanās, ir radīt ērti lietojamus, jēgpilnus risinājumus, strādājot kopā ar dizaineriem un programmētājiem. Viņa ar praktiskiem piemēriem var iepazīstināt ar visu produktu vadības ciklu, sākot no problēmu un klienta izpētes, līdz pat veiksmīgai risinājumu piemeklēšanai, metriku uzstādīšanai un risinājuma piegādei, pielietojot efektīva komandas darba metodes.
 
LinkedIn
 
Viesturs Sosārs
Darbojas tehnoloģisko jaunuzņēmumu vidē kopš 2003.gada, ir dibinājis vairākus uzņēmumus, bijis riska kapitāla fonda pārvaldītājs, kā arī veicis agrīnas privātas investīcijas. Jau vairāk kā 5 gadus konsultē vidējos un lielos uzņēmumus jaunu produktu un pakalpojumu izstrādes jautājumos. Viņa klientu vidū ir Latvenergo, Sadales Tīkls, AirBaltic, SEB. Uzņēmumu stratēģiskās un produktu inovāciju apmācību programmās viņš ir sadarbojies ar tādiem uzņēmumiem kā Olainfarm, Stenders, Madara, Spodrība u.c. Kopš 2012. gada Viesturs vada Biznesa laboratoriju uzņēmējdarbības specializācijas kursā Rīgas Ekonomikas augstskolā un kopš 2020.gada ir Rīgas Biznesa skolas rezidējošais uzņēmējs (Entrepreneur in Residence).
 
LinkedIn
 
Zane Segruma
Zane Segruma ir IT profesionāle ar plašu pieredzi produktu izstrādē, vadībā un Agile metodoloģijās. Viņa ir izstrādājusi vairākas Miroverse veidnes, piemēram, piemēram, "Valueberg" un "Design Thinking Workshop", kas palīdz komandām strukturēt vērtības domāšanu un veicināt radošumu.
 Zane ir arī vadījusi vairākus jaunuzņēmumus to agrīnajos posmos, palīdzot tiem saglabāt fokusu uz mērķiem un atrast labākos veidus, kā īstenot savas idejas. Viņas aizraušanās ar servisa dizainu un vēlme izprast "kāpēc" un "kas vēl" padara viņu par izcilu mentori jaunuzņēmumu vidē.
 
LinkedIn
 
Mārtiņš Vilums
Mārtiņš ir mārketinga profesionālis un uzņēmējs ar plašu pieredzi fintech, software, hardware produktu mārketingā un pārdošanā,, zīmolvedībā un startup veidošanā. Viņš vadījis AirDog Kickstarter kampaņu, piesaistot $1,37 miljonus, kā arī strādājis kā mārketinga vadītājs tādos Latvijas startupos kā Catchbox un CENOS. 2021. gadā viņš dibināja Abillio, kas ļauj frīlanceriem izrakstīt rēķinus bez sava uzņēmuma dibināšanas un palīdz uzņēmumiem veikt norēķinus ar frīlanceriem visā pasaulē. Mārtiņš ir arī pieredzējis mentora lomā, atbalstot jaunos uzņēmējus Buildit Accelerator, Innovation Academy Latvia, Digital Accelerator of Latvia un Preaccelerator by StartupHouse Riga.
 

 
 
Programmas norises kārtība
 
 
 
Ilgums: 12 nedēļas (17. marts – 6. jūnijs)
Iknedēļas aktivitātes: 1–2 darbnīcas un mentorēšanas sesijas
Papildu laiks uzņēmumiem: vismaz 3 stundas nedēļā darbam pie digitālā risinājuma
 
 
 

 
 
Radušies jautājumi?
Sazinieties ar mums, rakstot uz e-pastu info@digitallatvia.lv
 
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības
Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
 

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.