Veiksmīgi aizvadīta informatīvā sesija "Digital Roadmapping and the Future of Mobility" TechChill 2024 laikā
Jaunumi25. Apr. 2024

Veiksmīgi aizvadīta informatīvā sesija "Digital Roadmapping and the Future of Mobility" TechChill 2024 laikā

 

Latvijas Digitālais akselerators (Eiropas Digitālās inovācijas centrs) kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru (RTU ZIC) un EIT UrbanMobility rīkoja informatīvu sesiju “Digital Roadapping and the Future of Mobility”, kas norisinājās 17. aprīlī 0 dienas pasākumā tehnoloģiju konferences “TechChill2024” ietvaros. Klātesošajiem bija iespēja uzklausīt nozares ekspertu atziņas par to, kādas ir digitālo inovāciju perspektīvas un kur tās satiekas ar pilsētu mobilitātes izaicinājumiem.

Latvijas Digitālā akseleratora (LDA) valdes loceklis Viesturs Sosārs sesijā “Digital Roadmap, Funding Digital Transformation & Supporting Latvian Founders” informēja par finansējuma iespējām, ko piedāvā LDA, dodot iespēju uzņēmējiem ieraudzīt savu digitālās transformācijas ceļa sākumu.

RTU ZIC inovatīvo produktu attīstības nodaļas vadītājs Kārlis Kalniņš sniedza vērtīgu ieskatu digitalizācijas nākotnes tendencēs, piedāvājot apmeklētājiem ieskatīties vienmēr mainīgajā un attīstīties nebeidzošajā tehnoloģiju ainavā.

RTU ZIC mobilitātes un viedpilsētu virziena vadītāja Ilze Lukstiņa dalījās informācijā par EIT Urban Mobility prioritātēm, uzsverot inovāciju nozīmi pilsētu mobilitātes nākotnes veidošanā un izceļot, kādas atbalsta iespējas pieejamas jaunuzņēmumiem.

Dzirdējām arī iedvesmojošu stāstu par testa vidēm jeb pilot-teritorijām Latvijā, kur Latvijas Mobilā Telefona (LMT) inovāciju ekosistēmu vadītāja Elīna Lidere dalījās pieredzē par pilot-teritorijām, uzsverot eksperimentu nozīmi, lai virzītos uz attīstību pilsētu mobilitātē.

Īpašs paldies arī runātājiem no VEFRESH, Biker Blink un N-LAB, kuri stāstīja par savām mācību vērtajām pieredzēm un veiksmēm un neveiksmēm digitalizācijas ceļā, prototipēšanā un eksperimentēšanā.

Dzirdējām par iespējām, ko piedāvā DIH2 tīkls un kāds ir pieejamais atbalsts digitālai un fiziskai prototipēšanai. Paldies RTU ZIC digitālo inovāciju nodaļas direktoram Artim Cicenam un Kārlim Kalniņam, kas sniedza noderīgu informāciju par pieejamo prototipu veidošanas infrastruktūru.

Par dažādiem mācību kursiem, kas ir pieejami ar Latvijas Digitālā akseleratora atbalstu, vēstīja RTU asociētā profesore Katrīna Boločko, tostarp par HPC iespējām dzirdējām no Irinas Mariņinas.

“Priecājamies par vērtīgajām atziņām, ar kurām dalījās mūsu runātāji,” sacīja Latvijas Digitālā akseleratora Inovāciju ekosistēmas un tīklošanās koordinatore Biruta Elīza Auniņa-Kirmuška. “Sesijā tika uzsvērta sadarbības un inovācijas nozīme digitalizācijas un pilsētu mobilitātes nākotnes veidošanā.”

Iespēja ielūkoties pasākuma norisē, aplūkojot fotoattēlus šeit– esiet aicināti ar tiem dalīties un kopīgot tos arī savos sociālajos tīklos. Atzīmējot RTU Zinātnes un inovāciju centru, Latvijas Digitālo akseleratoru/EDIC un pievienojot mirkļbirkas #techchill #Uzņēmējdarbība #Startup #Digitalizācija #Innovations #UrbanMobility #NextGenEU   #digitallatvia #ediclatvija #EDIHLatvia #atbalstsuzņēmējiem #NextGenerationEU #ESfondi #NextGenEU #investEU

 

Lai iegūtu papildu informāciju, lūdzu sazinieties: eliza.kirmuska@digitallatvia.lv

 

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.

 
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības
Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
 

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.